Na co zwrócić uwagę wynajmując autokar?

Planujesz wycieczkę? A może chcesz wynająć autokar dla swoich weselnych gości? Bez względu na powód poszukiwań powinieneś wiedzieć na co zwrócić uwagę szukając dobrego przewoźnika. Czy oby na pewno to tylko nienaganny wygląd i nowoczesna flota?

Firm oferujących wynajem autokarów jest stosunkowo dużo, ale nie każda spełnia podstawowe wymagania, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto wiedzieć na co konkretnie zwrócić uwagę by nie paść ofiarą oszustwa i dobrze zabezpieczyć się na wypadek niespodziewanych zdarzeń.

Szybki kontakt, bo liczy się dobre pierwsze wrażenie

Podczas poszukiwań firmy przewozowej, która zajmuje się przewozem osób ważny jest kontakt – to właśnie to pierwsze wrażenie, do którego dochodzi podczas osobistego spotkania, wymiany mailowej czy rozmowy telefonicznej.

Jeśli pracownik jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania, nie tylko słucha, ale również sam dopytuje o nasze potrzeby, oznacza to, że trafiliśmy na kompetentnego przewoźnika. To właśnie ten szczegółowy wywiad pozwoli mu na dopasowanie właściwej oferty, ale też i na dobór odpowiedniego kierowcy.

Umowa – przeczytaj ją bardzo dokładnie!

Kolejnym krokiem jest zapoznanie się z umową. Warto przeczytać ją bardzo dokładnie ponieważ najistotniejsze elementy niemal zawsze wyszczególnione są bardzo drobnym druczkiem! W umowie, którą otrzymasz od przewoźnika powinna być wyszczególniona kwota, jaką będziesz musiał uiścić, ale też i dokładne dane firmy, dzięki czemu możliwe jest prześledzenie jej historii.

Umowa powinna zawierać także dane dotyczące samego autokaru – ile miejsc posiada, ilu pasażerów może zabrać, ale też jakie jest jego wyposażenie (pasy, telewizja, klimatyzacja, Wi-Fi czy toaleta) oraz ilu kierowców będzie razem z wami podróżować.

Działania na wypadek wypadku

Oprócz standardowych zapisów w umowie zwróć uwagę czy przewoźnik przygotował dla ciebie specjalny dokument, w którym opisana została procedura na wypadek wypadku lub innych nieprzewidzianych sytuacji, w tym awarii.

To bardzo ważne informacje, które w przypadku wydarzeń losowych będą podstawą do wypłaty odszkodowania zarówno dla ciebie, jak i twoich pasażerów.

Licencja kierowców i ubezpieczenie OC

Jeśli powyższe punkty nie budzą żadnych wątpliwości, możesz swobodnie przejść do pytania na temat kierowców. Powinni oni nie tylko posiadać ważne uprawnienia, ale też i polisę OC. Możesz poprosić o wszystkie te dane podczas spotkania z przewoźnikiem zanim podpiszesz umowę.

Wynajem autokaru – Jaki wybrać?

Wybór właściwego przewoźnika nie jest prosty, szczególnie że konkurencja na rynku jest ogromna! Warto zatem sięgnąć także po te najprostsze rozwiązania, do których z pewnością zalicza się… Internet! To właśnie tu znajdziesz opinie pozostałych klientów, którzy wypunktują przewoźnika zarówno za jego mocne, jak i za słabe strony.

Top