Jak wybrać i zamówić autobus na wycieczkę szkolną?

Im dłuższa planowana wycieczka szkolna, tym trudniej wynająć odpowiedni autobus, który zaspokoi potrzeby uczniów, nauczycieli oraz rodziców, a jednocześnie pozwoli spełnić cele edukacyjne danej wycieczki. Wybierając autobus na szkolny wyjazd warto przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo podróżujących i sprawdzić wyposażenie pojazdu.
Podróżowanie autokarem należy do jednego z najbezpieczniejszych sposobów przemieszczania się po drogach – mimo to, podczas wycieczki szkolnej trzeba zadbać o dodatkowe zabezpieczenia. Dobrze zatem, jeśli wynajęty przez nas autobus posiada:
● pasy bezpieczeństwa dla dzieci,
● foteliki podróżne,
● wyposażenie w systemy ABS i ASR,
● tablicę informacyjną “Wycieczka szkolna” lub “Uwaga, dzieci!”.

Wyposażenie autobusu na wycieczkę szkolną

Przejazd autobusem ze szkolną wycieczką nie musi być wyłącznie sposobem transportu z punktu A do B, może mieć również walory edukacyjne. Przez cały czas przejazdu jest tam obecny nauczyciel lub przewodnik, który może zająć młodzież/dzieci pewnymi aktywnościami lub rozmową. Z tego powodu warto zadbać o to, aby autobus był wyposażony w:
● mikrofon, przez który nauczyciel lub przewodnik mogą przekazywać uczestnikom cenne informacje, np. na temat mijanych obszarów geograficznych i zabytków;
● telewizor, na którym można wyświetlić film – edukacyjny lub rozrywkowy.
Jazda autokarem na szkolną wycieczkę, to dla uczniów często duże wyzwanie, biorąc pod uwagę ich energię kinetyczną – ważny jest zatem ich komfort oraz możliwość skupienia uwagi na czymś podczas przejazdu. Dobrze więc byłoby, aby wynajęty autobus miał ogólnodostępne Wi-Fi, złącza USB do ładowania telefonu oraz rozkładane stoliczki przy każdym fotelu pasażera. Przy podróżach długodystansowych koniecznie zadbajmy o to, aby w wynajętym autobusie była wygodna toaleta.

Umowa wynajmu autobusu oraz ubezpieczenie podróżne

Obowiązkowym punktem organizacji autobusu na wycieczkę jest umowa wynajmu z przewoźnikiem, wraz z usługą transportu (czyli wynajem autobusu z kierowcą). Wyłącznie umowa daje nam możliwość dochodzenia swoich praw w przypadku niewywiązania się przewoźnika z jej warunków oraz składania ewentualnej reklamacji na usługę.
Co ważne, na czas wyjazdu warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie podróżne – w razie jakiegokolwiek nieszczęśliwego wypadku, możemy liczyć na odszkodowanie i pomoc.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wynajmu autokaru na wycieczkę szkolną!

Top